+421 38 221 21 21

Financovanie vozidla - operatívny leasing

Väčšina z nás Slovákov má potrebu vlastniť auto. Je to pochopiteľné. Kúpim auto, jazdím autom a keď mi treba nové, tak to staré predám a idem po ďalšie. Je to ale nutné?

Základným faktom je, že vám netreba žiadne našetrené peniaze!

Na začiatok sa spolu obzrieme trochu viac na západ. Západné krajiny nepodľahli fenoménu vlastniť, ale preferujú skôr možnosť používať a bezplatne vymeniť svoje motorové vozidlo. Táto forma užívania motorového vozidla sa volá OPERATÍVNY LEASING. Donedávna výhody tohto veľmi atraktívneho produktu mohli využívať len firmy. Trh sa však neustále rozvíja a finančné spoločnosti pochopili, že bez toho aby umožnili využitie operatívneho leasingu aj obyčajným ľuďom (nám smrteľníkom) neprežijú a tak zrazu kdesi-čosi "operák" je dostupný. Začiatky sú ťažké. To platí aj pre financovanie vozidla touto formou. Ľudia neveria, že môžu mať nové vozidlo bez toho aby vykradli banku, neveria ani tomu, že môžu jazdiť bez toho aby im niekto zobral jednu obličku alebo by sa zadĺžili na niekoľko rokov a už vôbec neveria tomu, že to naozaj môže byť tak ľahké. 

Prejdime si výhody a nevýhody.

Veľmi rád by som tento odstavec začal jednou jedinou nevýhodou, ktorá po zamyslení sa nevýhodou ani nie je. Jednoducho a jasne, ak si vozidlo financujete spôsobom operatívneho leasingu, nikdy sa nestanete skutočným vlastníkom tovaru. To znamená - nikdy dané vozidlo nebudete vlastniť, teda aspoň za predpokladu, že nevyužijete predkupné právo na vozidlo po skončení operáku za zvyškovú trhovú hodnotu.
Výhod je však oveľa viac. Prvou a hlavne u nás na Slovensku veľmi podstatnou výhodou je to, že na obstaranie auta nepotrebujete žiadne svoje našetrené alebo z banky či od priateľov požičané peniaze. Jednoducho prídete do predajne, nastavíte si podmienky, podpíšete papiere a idete domov na novom. Ďalšou výhodou je to, že si môžete zvoliť predpokladaný počet najazdených kilometrov za rok a zároveň tak ušetriť peniaze. Platí tu jednoduché pravidlo. Ak nejazdíte veľa, zákonite neplatíte veľa. Okrem kilometrov si môžete nastaviť, či chcete platiť len za využívanie vozidla alebo si priplatíte za full service. V preklade to znamená toľko, že v jednej mesačnej splátke môžete mať zahrnutý servis vozidla, prezutie, tankovane a aj diaľničnú známku. Výber je na vás a na vašich možnostiach mesačnej platby. Ďalšou neodmysliteľnou výhodou operatívneho leasingu je aj to, že po skončení nastaveného obdobia môžete jednoducho a bez poplatkov vymeniť vozidlo za úplne nové. Obdobia, ktoré si môžete nastaviť sú rôzne. V závislosti od toho cez ktorú spoločnosť danú službu využívate. Samozrejmosťou je PZP a havarijné poistenie v cene. Dokonca za vás finančná spoločnosť rieši aj prípadné poistné udalosti. Výhod je naozaj toľko, že by sme tomu museli venovať osobitný web. Ak máte záujem o nezávislý výpočet operatívneho leasingu, neváhajte a kontaktujte našich kolegov e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo na centrálnom telefónnom čísle 038 221 21 21. 

Základné rozdiely medzi úverom, finančným leasingom a operatívnym leasingom nájdete na našich stránkach, kde takisto môžete zažiadať o nezáväznú kalkuláciu prostredníctvom formulára.

FB Suzuki
FB Peugeot

Newsletter

Otváracie hodiny

Pondelok 8:00 - 17:00
Utorok 8:00 - 17:00
Streda 8:00 - 17:00
Štvrtok 8:00 - 17:00
Piatok 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 13:00
Nedeľa zatvorené

Kontakty

BV Auto, s.r.o.,
Krušovská 4664
955 01 Topoľčany

IČO: 36566632
DIČ: 2021916292
IČ DPH: SK2021916292

Kontaktujte nás

  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • +421 38 221 21 21

BV Auto. Všetky práva vyhradené - vytvoril www.mwshop.eu / www.mwmedia.sk - tvorba web stránok